Hliníková krabička na Raspberry Pi

Přes twitter se k nám dostala zpráva, že česká firma EMKO Case  dodává pěkné hliníkové krabičky na Raspberry Pi. Protože hliníková krabička odvádí teplo a my chtěli náší raspině trošku tepelně ulevit tak se rozhodli jednu krabičku této firmy zakoupit. Firma prodává krabičky ve dvou provedeních Case-A se zapuštěným konektorem pro ethernet za 140Kč či Case-B s vystrčeným USB konektorem za 99Kč . Cena ani jedné není nikterak závratná a tak jsme vybrali podle vzhledu spíše kompaktnější model Case-B, který nepůsobí tak „krabicoidně“.

Prvním problémem bylo objednání. Webový objednávkový systém prostě nefunguje, po telefonickém dotazu nám bylo doporučeno napsat e-mailovou objednávku. Domluva s firmou po e-mailu byla pak již dobrá, vše jsme dohodli s tím, že krabičky nejsou vyrobené a že bude třeba chvilku počkat. Nakonec krabička dorazila ještě týden před dohodnutým termínem.

Mezitím dopadneme my. Krabička dorazila záhy. Jaké bylo naše milé překvapení, že krabička seděla naprosto přesně na naše Raspberry Pi obou typů (jak z menší tak s větší pamětí).

Krabička z obhýbaného hliníkového plechu působí ve skutečnosti jako taková plechová klícka na cvrčky, prostě na stole to moc parády neudělá. Na našem druhém raspi máme plastovou krabičku od fy.Multicomp (155Kč), která  sluší raspi nesrovnatelně lépe. Na druhou stranu se  v plastové krabičce CPU poměrně dost zahřívá, oproti hliníkovému case, které  odvádí teplo dle očekávání velmi dobře. K odvodu tepla hliníkové krabičky přispívá i to, že je celá horní část case děrovaná.

Krabičku od firmy Emko bychom doporučili spíše na některá méně viditelná nasazení Raspi – nějaký schovaný servřík či řídící jednotka pro nějaké technické zařízení. Avšak v případě, že raspi chcete použít v obývacím pokoji použijte raději nějaký designerský skvost,  a nebo můžete také podpořit tento nový projekt designově (i funkčně) pěkného a promyšleného case.

Příspěvek byl publikován v rubrice Raspberry Pi se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.